KONST / Litografier / Färglitografi 14808103
nr 1480 8103
Kumi Sugai
(1919-1996), Japan
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 1969. Färglitografi. Bladets mått: 75x67, oramat löst blad
Kumi Sugai, japansk bildkonstnär född 1919, död 1996.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:11:50
600 kr
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr
1.600 kr